<– 20. června 2022 – 26. června 2022 –>

TÝDENÍK

číslo 7/2022

Na nedávno otevřené visuté lávce na dolní Moravě došlo k úmrtí

20. června 2022, z domova

Na nedávno otevřené visuté lávce na dolní Moravě Sky Bridge 721 zemřel padesátipětiletý muž. Podle mluvčí zkolaboval, nastala u něj zástava krevního oběhu.

V poslední době se stále častěji objevují náhlá úmrtí v souvislosti s krevním oběhem. To, zdali byl muž očkován, média neuvádí.

Lávku již navštívilo přes 40 tisíc turistů.

foto TV Prima

Americké FDA schválilo použití vakcíny proti kovidu pro děti od 6 měsíců

20. června 2022, ze světa

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil použití genetických vakcín proti covidu pro nejmenší děti od 6 měsíců do 5 let.

Ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Dr. Rochelle Walensky oznámila, že CDC tyto genetické vakcíny pro tyto děti doporučuje.

Pro děti není covid vpodstatě vůbec rizikovým onemocněním, rizika genetických „vakcín“ jsou obrovská a nepředvídatelná. Porovnání risk/benefit je zcela jednoznačné.

 

Spojená francouzská levice po neúspěchu macronovy koalice ve volbách vysloví nedůvěru vládě

20. června 2022, ze světa

Po druhém kole parlamentních voleb ve Francii prounijní Macronova koalice Společně nezískala většinu. Výrazně posílila pronárodní strana Mariane Le Penové. Z původních 8 má nyní 89 poslanců.

Macronova koalice Společně sice získala nejvíce křesel (245 z 577), ale na parlamentní většinu to nestačí.

Ve Francii následují parlamentní volby prezidentské a většinou prezidenská koalice získá většinu i v parlamentu. Pokud prezidentská strana nebo koaloce většinu nezíská, což se děje ve Francii výjimečně, pak je prezident velmi oslabený. A to se stalo právě nyní, což znamená, že Macron bude mít velmi oslabenou moc.

Levicový blok NUPES (Nová lidová, socialistická a ekologická unie) podá návrh na vyslovení nedůvěry kabinetu premiérky Élisabethy Borneové. Blok to ohlásil na twitteru.

Podle poslance NUPES Manuela Bomparda voliči v neděli vyslali jasný signál prezidentovi Emmanulelovi Macronovi a jeho vládě, že nesouhlasí s jejich politikou.

foto:Benh LIEU SONG CC BY-SA 4.0

Letní slunovrat

20. června 2022, duchovní

Období mezi Slunovratem a Svatojánskou nocí je magickým časem, kdy slunce dosáhne na obloze svého vrcholu a my tak prožíváme nejdelší den a nejkratší noc v roce. Slunce dospělo ke svému nejsevernějšímu bodu a nyní se bude vracet na jih. Odtud pramení krásný český název „Slunovrat“.

Naši předkové tento čas měli v úctě a slavili jej jako Kupadelné svátky. Jejich hlavní náplní byli obřadní očistné koupele, pálení posvátných ohňů a veselí. Lidé se setkávali a radovali se ze života.

V tento čas se otevírají brány mezi světy, kdy je možné se spojit se svými předky. Pálí se posvátné ohně. O Svatojánské noci mají bylinky největší sílu, proto se jedná o důležitý den bylinkářů v roce.

Všechny nejvýznamnější rostliny již odkvetly, kvetou, nebo tak jako Lípa, právě začíná kvést. Začíná transformace a květy se postupně mění v plody. První plody nám dávají jahody nebo třešně.

V posledních letech bylo potvrzeno výzkumem, že účinné látky v bylinách mají právě v tomto čase nejvyšší účinnost. Jakousi svatojánskou ikonou mezi bylinkami je Třezalka tečkovaná. Říká se jí „bylina svatojánská“ nebo „krev svatého Jana“. Má krásný zlatožlutý květ a pomáhá nám s celou řadou různých potíží. Dříve se dávala například do kolébek novorozenců a nosily ji u sebe nastávající matky a matky šestinedělky.

Letní slunovrat je v neposlední řadě také začátkem astronomického léta, které letos začíná 21.6. v 11:14! A tři dny po té, uvidíme na nebi mimořádný úkaz. Přesně 24. června na svátek sv. Jana se na obloze objeví současně všechny planety naší sluneční soustavy v jedné přímce, tedy Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran i Neptun. Doplňovat je bude také planetka Vesta. Pouze dalekohledem budou viditelné kromě Vesty, Uran a Neptun. Všechny zbylé planety bude možné pozorovat pouhým okem. K dalšímu takovému úkazu dojde až v roce 2161.

Oslavujme přírodu, radujme se, meditujme a hledejme poklady. Nalezení pokladů, jako jsou především láska, odvaha a pokora přeji nám všem.

Letní slunovrat:  úterý 21. června v 11:14 (časy slunovratů, rovnodenností, úplňků a dalších svátků na vltava.news Svátky - pozn red.)

Jan Betko

Europoslanec Polčák se snaží distancovat od STAN

20. června 2022, z domova

Europoslanec STAN Stanislav Polčák pozastavil členství v hnutí. „Odmítám, abychom byli s Petrem Gazdíkem dáváni na roveň s Petrem Hlubučkem. Přesto plně vnímám, že moje dřívější známost s Michalem Redlem ubližuje hnutí ve světle současného vyšetřování,“ prohlásil europoslanec hnutí STAN Stanislav Polčák.

Kvůli stykům s podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře, nekandidoval Polčák do předsednictva hnutí STAN už v roce 2017.

Rakušan rozhodnutí europoslance přivítal.

Rakušan stále odmítá rezignovat, Gazdík již odstoupil

20. června 2022, z domova

Přes obrovské propojení vrcholných představitelů STAN s magistrátní mafií předseda Vít Rakušan nadále odmítá rezignovat.  K rezignaci ho vyzývají opoziční strany SPD a ANO.

Rezignoval již například ministr školství Petr Gazdík. Podle Rakušana měl Gazdík toxické vztahy, které se mu staly osudné, což Rakušan sdělil v rozhovoru pro Radiožurnál: „Nicméně osudnými se mu staly toxické kontakty, které jsou těžko vysvětlitelné.“

foto Strakovy akademie Packa CC BY-SA 3.0

 

Fiala se chlubí, že více rodin potřebuje sociální dávky

21. června 2022, z domova

Petr Fiala v pořadu CNN Prima NEWS včera prohlásil, že „Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky.“

Zřejmě první premiér, který se chlubí tím, že svým vládnutím se více rodin dostává do ekonomických problémů.

foto screen CNN Prima news

 

 

Jeden z obviněných v kauze magistrátní mafie spáchal sebevraždu

21. června 2022, z domova

Jeden ze třinácti obviněných v kauze pražského Dopravního podniku – obchodník v telekomunikačním byznysu Petr Adam, zemřel, pravděpodobně spáchal sebevraždu. Příčinu úmrtí určí pitva.

Výročí 401 let od popravy 27 českých pánů

21. června 2022, kultura&historie

Staroměstská exekuce ze dne 21. června 1621, známá také jako „poprava 27 českých pánů“, byla hromadná poprava dvaceti sedmi vůdců stavovského povstání (tří pánů, sedmi rytířů, 17 měšťanů) na Staroměstském náměstí v Praze. Představovala nebývale krutou tečku za událostmi, které začaly třetí pražskou defenestrací 23. května 1618 a skončily 8. listopadu 1620 porážkou stavovských armád v bitvě na Bílé hoře u Prahy.

Exekuce byla šokujícím a hrozivým představením, které mělo dokázat tehdejší Evropě, že Habsburkové se nenechají zastrašit stavovským povstáním a žádná protestantská vzpoura nemůže ohrozit jejich autoritu. Tento akt ve svém důsledku upevnil vládu Habsburků na českém trůně a odradil potenciální opozici od jakékoli formy odboje.

zdroj Wikipedia, ilustrace Eduard Herold (1820 - 1895), dle starodávného dřevorytu

V Izraeli již páté předčasné volby během tří let

21. června 2022, ze světa

Široká vládní koalice složená z pravicových, levicových i arabských stran vládla v čele s premiérem Naftali Bennettem rok. Vposlední době však v parlamentu ztratila většinu, a proto se Bennett rozhodl vládu rozpustit. Šanci na znovuzvolení má tak opět pravicově-náboženská skupina Benjamina Netanjahua. Nové volby by mohly být v říjnu nebo začátkem listopadu.

Chorvatská vláda zastropovala cenu pohonných hmot

21. června 2022, z domova

Litr nafty bude nyní stát 13,08 kuny (v přepočtu 43,03 koruny), benzin pak 13,50 kuny (v přepočtu 44,41 koruny). Cena se bude týkat pouze benzínových stanic mimo dálnice. Chorvatsko chce podpořit jak občany tak turistický ruch. Zastropování má nyní platit čtrnáct dní, po této době vláda tuto akci vyhodnotí a případně zastropování cen prodlouží. Informoval o tom premiér Andrej Plenković.

Snahy České republiky pomoci občanům a firmám s vysokou cenou pohonných hmot jsou minimální (sleva 1,50 Kč je marginální). V Maďarsku je cena benzínu a nafty zastropovaná na 480 forintů (30 korun) a platí pouze pro maďarské občany.

V České republice se odvádí přes 45% procent z ceny benzínu státu. Při zdražení o 10 Kč to dělá 4,50 Kč. I po slevě 1,50 tak stát na benzínu vydělává mnohem více než dřív.

Některé evropské země stále vyžadují testy nebo očkování

21. června 2022, ze světa

Přestože je prokázáno, že očkování nijak nezabraňuje šíření covidu, některé evropské země se stále snaží pomocí nátlaku nutit k lidi k očkování:

Finsko – dokončené očkování, které ale platí 9 měsíců od aplikace druhé dávky vakcíny. Pro neočkované 180 dní po prodělání nebo 72 hodin starý PCR či antigenního test.
Francie – očkování, 180 dní po prodělání nebo PCR test starý maximálně 72 hodin nebo 48 hodin antigenní test. Certifikát o dokončeném očkování platí 9 měsíců od poslední dávky.
Itálie – respirátory v letadlech, hromadné dopravě a při návštěvě muzeí a kin třídy FFP2.Malta – pro cestu na Malta – Očkování nebo PCR testu 72 hodin nebo 24 hodin testu antigenní. Prodělaná nemoc 6 měsíců.
Monako – Očkování nebo testy 24 hodin.
Portugalsko – Očkování 2 dávky, 9 měsíců od poslední. Neočkovaní PCR test 72 hodin nebo antigenní test 24 hodin

Izraelští vědci prokázali snížení potence u mužů po očkování

21. června 2022, zdraví

Izraelští vědci zkoumali na základě vzorků z šesti spermabank kvalitu spermatu před a po očkování proti c19 vakcínou Pfizer. 3 měsíce po očkování byl zaznamenán výrazný pokles kvality spermatu. 

„Opakovaná měření odhalila -15,4% snížení koncentrace spermií na T2 (CI-25,5%--3,9%, p=0,01), což vedlo k 22,1% snížení celkového počtu pohyblivosti (CI-35%-6,6%, p=0,007) ve srovnání s T0.“

Po delší době se koncentrace spermií začala zvyšovat, ale dlouhodobý efekt je zatím neznámý. Studie se zaměřovala pouze na množství spermií a pohyblivost. Pokud má očkování vliv na tyto faktory, dá se předpokládat i další negativní vliv. Již dříve bylo prokázáno, že se genetické vakcíny proti c19 mohou vepsat i do DNA.

zdroj studie: Covid-19 Vaccination BNT162b2 Temporarily Impairs Semen Concentration and Total Motile Count among Semen Donors

Kyjev – oblíbené místo setkání celebrit

22. června 2022, ze světa

Setkání v Kyjevě s tamním prezidentem se stalo oblíbeným cílem světových celebrit. Na snímku setkání Zelenského s Benem Stillerem.

 

 

 

Šéf WHO věří, že koronavirus unikl z čínské laboratoře ve Wu-chanu

22. června 2022, z domova

Zatímco Světová zdravotnická organizace (WHO) tvrdí, že všechny hypotézy ohledně původu covidové pandemie zůstávají na stole, její šéf Tedros Adhanom Ghebreyesus osobně věří, že koronavirus unikl z čínské laboratoře ve Wu-chanu po „katastrofické nehodě“ v roce 2019. S odkazem na nejmenovaný vysoký zdroj z kruhů britské vlády to napsal deník Daily Mail. WHO původně přijala tvrzení Pekingu, že únik z laboratoří je „konspirační teorie“. (echo24.cz)

SÚKL potvrdil úmrtí po vakcíně

22. června 2022, zdraví

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) potvrdil, že eviduje případ úmrtí, jenž pravděpodobně souvisel s očkováním proti covidu vektorovou vakcínou. Příčinou smrti byla trombóza. Na tiskové konferenci to řekl ředitel sekce registrací SÚKL Tomáš Boráň.

SÚKL přijal více než 12 000 hlášení na nežádoucí účinky očkování proti covidu a 174 podezření na úmrtí. Podhlášenost u nežádoucích účinků léčiv se celosvětově pohybuje kolem 1 %. Reálně tak skutečné problémy mohly nastat u stonásobného počtu lidí.

Vltavské kulturní okénko: U dvou zlatých medvědů

22. června 2022, kultura&historie

U dvou zlatých medvědů

Dům „U dvou zlatých medvědů“ v Kožné ulici čp. 475/1 se pyšní zejména mistrovskou prací ve formě pozdně renesančního portálu s domovním znamením, které má hermetický význam. Tento dům je označován také jako „magický čep Prahy“. Ve zdejších sklepeních je dávná hlavní křižovatka řady středověkých podzemních chodeb. Z pražského hradu sem jimi kdysi chodil také Rudolf II.

Dům je poprvé zmíněn roku 1403, kdy se zde spojily dva starší románské domy a pivovar. Jeho portál je přesně směřován k astronomickému severu. Medvědi po stranách znázorňují souhvězdí Velké a Malé medvědice. Tyto jsou však zachyceny v astronomické situaci mezi letním slunovratem a svatojánskou nocí. Pouze v tento okamžik je totiž z našeho pohledu ze země Velká medvědice nalevo a Malá napravo. Po zbytek roku je tomu vždy naopak. 

Nejbližší MHD zastávka: Staroměstská

Jan Betko

22. června den bez kalhotek

22. června 2022, zdraví

Mezinárodní den bez kalhotek je zejména dnem pro ženy, které se stydí, nebo jim to přijde trapné, neslušné, divné, než aby se to odhodlaly zkusit. A mohou zjistit, že se cítí svobodněji a mnohem líp.
 
„Vzpomínám si, jak jsem si to nechtěla dovolit. Byla doba, kdy mi přišlo přirozené se pořád chránit a používat spodní kalhotky. Kalhotky se staly mým přirozeným instinktem, ráno vstanu a první co si na sebe obléknu, je spodní prádlo. Máš to tak možná taky. Už je to delší dobu, co jsem si uvědomila, že mému intimnímu zdraví nejvíc prospěje, když sundám kalhotky a dovolím si volně dýchat. Je to super pocit! Yoni, jakoby se cítila volná a nespoutaná. Dokonce mám pocit, že díky tomu dokážu prožívat větší vzrušení a pocit svobody.
Ženy zkuste to a odložte aspoň v letních dnech své spoďáry. Rychle se na to zvyká a věřte mi, že si to budete dopřávat pravidelně.
Kalhotky to je téma. Když si uvědomím, že většina žen nenosí bavlněné spodní prádlo, ale přirozeně nosí sexy krajkové umělé kalhotky, tak je mi z toho smutno. Spoustu intimních potíží je ze špatného spodního prádla, které vlastně ani není pohodlné, ale je jakoby na oko líbivé. Kalhotky by měly být příjemné, jemné, lehoučké, co nejmíň toxické. Ale stejně není nad to si dopřávat pravidelné odkládání a nechat na yoni působit element vzduchu.
Bez – kalhotek je afirmace letních dnů.
S láskou, Monika.“ (text fb Imwoman.cz)

foto Алина Осипова z Pixabay 

Přestože rostou ceny potravin, řepkový i slunečnicový olej se dál pálí jako palivo

22. června 2022, ze světa

17 tun řepkového oleje se denně v celé Evropě přimíchává dopaliv, přestože je oleje nedostatek a jeho cena roste. Nejvíce řepky se dováží z Ukrajiny, která se nyní potýká s jinými problémy. Podle The Guardian se 58% řepkového a 9 % slunečnicového oleje v Evropě mezi lety 2015 a 2019 použila k přimíchávání do paliv. Ekvivalent dalších 14 milionů lahví denně palmového a sójového oleje – většinou z Indonésie a Jižní Ameriky – se také spálí na palivo, uvádí výzkum. Tohle se děje, jak upozorňuje The Guardian, v době, kdy rapidně rostou ceny potravin.

„Supermarkety musely přidělovat rostlinné oleje a ceny stoupají,“ řekl Maik Marahrens z kampaně skupiny Transport & Environment, která výzkum provedla. „Přitom v našich autech denně spalujeme tisíce tun slunečnicového a řepkového oleje. V době nedostatku musíme dát přednost jídlu před palivem.“

Pokud by se půda používaná k pěstování pro bioetanol ve Velké Británii místo toho věnovala potravinářským plodinám, mohlo by se nasytit dalších 3,5 milionu lidí ročně, podle jiné studie zveřejněné v pondělí Green Alliance.

"V době, kdy ruská válka ohrožuje lidi v méně rozvinutých zemích hladem, je neobhajitelné nadále zvyšovat spotřebu biopaliv," řekl Dustin Benton, politický ředitel Zelené aliance. "Snížení biopaliv je nejrychlejší způsob, jak v této krizi řešit celosvětový hlad."

zdroj citátů: The Guardian

Fotka od Tilgnerpictures z Pixabay 

Německo nesouhlasí se zákazem spalovacích motorů od roku 2035

22. června 2022, ze světa

Německá vláda nebude souhlasit s plánem EU zakázat od roku 2035 prodej nových aut se spalovacími motory. Uvedl to německý ministr financí.

Řádění magistrátní mafie je jen fialová mlha

22. června 2022, názory&komentáře

České mediální bahno je přesyceno velmi podrobnými detaily o tom, kam všude lze aplikovat kokain a davy jásají, že se konečně přišlo na ten pořádný hnus a lidé se předhánějí v tom, kdo to říkal dřív. A policie jedná a soudy fungují, protože uvalují vazby na ty největší zločince. Ano, je to dobře, ale!

a) je to úplně běžná politická hra, která není ničím překvapivá a strhuje na sebe příliš pozornosti,

b) za situace běžného stabilního fungování země by to mohla být hlavní zpráva dne, jenže

c) oproti tomu co se děje s národními statky a majetkem jednotlivců je to okrajový problém a

d) co je na tom jediné trochu zajímavé, není to, že to jsou také zloději jako drtivá většina dosavadních politiků. Ale že tato skupina zcela amorálních bytostí ve jménu „evropských“ pseudohodnot likviduje bez mrknutí oka hodnoty, které náš národ budoval nejen desetiletí, ale dokonce staletí. Hospodaření dopravních podniků je proti tomu zrnko písku z celé pouště.

Fialovi je to na pohled témeř jedno a je dokonce možné, že pokud už to přímo vládnoucí fialová partička přímo nezinscenovala, tak jí to přinejmenším vlastně vyhovuje. Zamete si na svém prahu, davy jsou spokojeny, že padají hlavy, na postupnou likvidaci státu není chvilku vůbec vidět a hlavně musíme to vše hezky ustát, protože „vlastně předsednictvo v EU, a to si přece nemůžeme udělat ostudu jako minule.“

Ale pokud by se na to lidé podívali z jiného úhlu pohledu než nám předvádějí propagandistická mainstreamová média, totiž, že i když prasata chrochtají a mlaskají a perou se mezi sebou, o to víc je potřeba se tím nenechat magnetizovat a naopak si o to víc posvítit na další a další kroky Fialy, který likviduje národní hospodářství, ignoruje jakékoliv možnosti zatáhnout za záchranou brzdu a hlavně s naprostou amorálností naplňuje pseudomorální „unijní“ hodnoty bez ohledu na obyvatele naší vlasti, tak i tato aférka nás může posunout blíže ke konci fialového řádění. A ostuda před EU se stane naší národní povinností.

Aby už to bylo zítra!

fotka Jakub Kriz unsplash

Václav Hrabák

Na Strahově odhalen punkový pomník

22. června 2022, kultura&historie

Na pražském Strahově byl dnes odhalen pomník ke čtyřicátému výročí založení punkové kapely Visací zámek. Autorem je David Černý, základem pomníku je traktor Zetor 40.

K 40. výročí proběhne 25. června na Strahově open air koncert u kolejního bloku 11. Jako hosté vystoupí Plexis, Znouzectnost a Záviš.

foto Alena Olšanová

 

 

Fialův projev ve zkratce a obrazem

22. června 2022, z domova

Přes různá očekávání Fiala ve středečním projevu v 8 hodin večer neřekl žádnou novou informaci. Nenabídl žádná řešení kromě rozdávání peněz ze státního rozpočtu. Fialovou mantrou bylo odříznutí se od ruského plynu a napojování se na jiné dodavatele ať to stojí co to stojí. Rostoucím cenám potravin se Fiala zcela vyhnul, vyjma zmínky o tom, že se Rusko snaží narušit světový trh s potravinami. Fiala se vůbec nezmínil o problému napojení vládních představitelů na magistrátní mafii.

Dále sdělil následující:

Vláda za nic nemůže, za vše může Putin a minulá vláda Andreje Babiše,

v následujících měsících lidi čeká cenový šok,

Rusko je nespolehlivý dodavatel, (ve skutečnosti je zatím ČR nespolehlivým odběratelem – pozn. red.)

bude nás to stát spoustu úsilí a hodně peněz,

proces kontroly nad sítí tuzemských klíčových elektráren není řešení pro tuto zimu, (s tím nesouhlasí celá opozice – pozn. red.)

i když je státní rozpočet napjatý, uvolníme celkem 66 miliard korun ze státního rozpočtu,

ruší se povinná platba za obnovitelné zdroje,

dalším opatřením bude úsporný tarif,

dáme dalších 10 miliard korun teplárnám,

„nárůsty cen energií, jež nás čekají v dalších měsících, budou pro mnohé z vás šokem,“

nadále platí možnost získat individuální podporu formou příspěvku na bydlení pro každého, komu výdaje na jeho bydlení přesáhnou jednu třetinu jeho příjmu,

„snažíme se, aby stát fungoval lépe a přátelštěji“  a

„stát je tady od toho, aby v takto mimořádné situaci nabídl pomocnou ruku.“ (tedy zřejmě ne od toho, aby problémy řešil systémově – pozn. red.)

foto screen TV:

Litva blokuje zásobování kaliningradské enklávy. Rusko podnikne odvetné kroky.

23. června 2022, ze světa

Kaliningradská oblast, vklíněná mezi Polsko a Litvu, dostává dodávky zboží z Ruska po železnici přes litevské území. Litva minulý týden zakázala po železnici převážet do této enklávy u Baltského moře zboží.

„Odpověď na blokádu nebude diplomatická, ale praktická,“ uvedla Zacharovová na dotaz, jakou povahu budou ruské odvetné kroky mít.

„Vedle omezení tranzitu pro litevské řidiče kamionů budeme uvažovat o možném přerušení energetického okruhu,“ řekl šéf zahraničního výboru ruských poslanců Sluckij.

foto googlemaps

Bulharský parlament ukončil proevropskou vládu

23. června 2022, ze světa

Bulharský parlament vyslovil nedůvěru proevropské vládě Kirila Petkova. Proevropská média se obávají ukončení integrace západního Balkánu do Evropské unie i posílení ruského vlivu v Bulharsku. Proevropská vláda vydržela pouhých 6 měsíců.

Návrh na vyslovení nedůvěry podala strana GERB bývalého dlouholetého premiéra Bojka Borisova. K ní a dalším opozičním stranám se v připojila většina parlamentních zástupců uskupení Je takový národ (ITN), které před dvěma týdny vládu opustilo kvůli neshodám. Petkovova vláda po zahájení ukrajinsko-ruského konfliktu výrazně podporovala ukrajinskou stranu.

Uložto musí podle soudu odstranit Pelíšky

23. června 2022, kultura&historie

Nejvyšší soud (NS) potvrdil rozsudek, na jehož základě nelze na serveru Ulož.to vyhledat a stáhnout Pelíšky, Kobry a užovky, Ostře sledované vlaky, Vesničko má středisková, S Čerty nejsou žerty a Obušku, z pytle ven.

Vrchní soud ve svém rozhodnutí zdůraznil, že povinnost omezit vyhledávání a stahování lze i do budoucna uložit jen u konkrétních děl, kde se prokáže porušování autorských práv. Server totiž těžko může paušálně kontrolovat obsah všech souborů, které tam uživatelé vloží.

„Sama skutečnost, že poskytovatel služby ukládání informací obecně ví o tom, že prostřednictvím jeho služby jsou neoprávněně zpřístupňována díla, stejně jako výdělečná povaha poskytování služby, nestačí k závěru, že poskytovatel služby jedná s cílem účastnit se jednotlivých autorskoprávních deliktů neoprávněného sdělování těchto děl veřejnosti,” stojí v rozhodnutí NS.

Vznikl sex-pass, tedy sex jen s elektronickým souhlasem

23. června 2022, z domova

Mobilní aplikace XPass pro iOS i Android má umožnit uložení eletronického souhlasu se sexem.

V aplikaci si mohou lidé domluvit souhlas či nesouhlas s různými sexuálními praktikami. Informace je uložená v aplikaci a dostanou se k ní pouze na žádost orgány trestné v trestním řízení. Projekt je financovaný společností XPass s.r.o., jejíž jediným vlastníkem je Mgr. Alena Sadílková.

Zatím je používání XPassu samozřejmě dobrovolné, ale tak jako tak je používání takovéhoto elektronického systému varováním, že tímto směrem by se naše společnost mohla ubírat. Podobné projekty se pomocí různých „neziskových“ organizací mohou postupně šířit. Ještě před rokem tvrdilo Ministerstvo zdravotnictví, že zavedení Covid-passů je dezinformace.

Německo vyhlásilo kvůli problémům s dodávkou plynu výstrahy

23. června 2022, ze světa

Německo vyhlásilo kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, který je druhým ze tří varovných stupňů. Dopady na zákazníky to zatím prý mít nebude.

Protože je Česko díky Fialovi závislé na dodávkách plynu z Německa, výstraha se tak týká i nás.

Afrika žádá, aby Ukrajina odminovala přístav v Oděse a umožnila exportovat obilí

23. června 2022, ze světa

Zelenskyj se snažil poštvat Afriku proti Putinovi, ale nepochodil. Zelenskyj promluvil on-line k zástupcům afrických států, konference se však zůčastnili jen 4 z 50 pozvaných hostů.

Ukrajina žádala o možnost promluvit k lídrům Africké unie od dubna několikrát, opakovaně však byla odmítnuta, upozornil deník Le Monde. To podle francouzského listu jasně ukazuje, že Afrika trvá na své neutralitě.

„Nevím přesně, co od nás (Zelenskyj) očekává, ale naší prioritou zůstává dodávka obilí a hnojiv. Nezapojujeme se do debat o tom, kdo je v právu a kdo se mýlí, chceme jen přístup k obilí a hnojivům,“ prohlásil senegalský prezident Macky Sall, který v současné době předsedá Africké unii, před nedávnem v Paříži.

Po Ukrajincích žádá, aby odminovali přístav v Oděse a umožnili tak odtamtud exportovat obilí, na němž je závislá polovina afrických zemí.

foto senegalský prezident Macky Sall – Office of the White House (Amanda Lucidon)

Ministerstvo vyhrožuje respirátory a 4. dávkou

24. června 2022, z domova

Ministerstvo již připravuje kampaň na další vlnu. Smejkal a Hostomský opět přicházejí s doporučováním další dávky.

Náměstek Josef Pavlovic v rozhovoru pro iDNES.cz vyhrožuje, že respirátorům se na podzim nevyhneme, hrazené PCR testy se ale nevrátí.

Na příkladu Portugalska, kde je největší proočkovanost v Evropě a šíří se tam nejvíce nové mutace, je jasně prokázáno, že očkování je spíše kontraproduktivní. A na příkladu Švédska je prokázáno, že jsou i kontraproduktivní jakékoliv restrikce.

Rakousko ruší povinné očkování

24. června 2022, ze světa

Rakousko formálně zavedlo povinnost očkování proti covidu 5. února, které zpočátku netrestalo. Trestně vymáhat očkování chtělo začít od příštího týdne. Nyní ministr zdravotnictví Johannes Rauch a ministryně pro ústavní záležitosti Karoline Edtstadlerová oznámili, že se zákon ruší a po třech měsících situaci přehodnotí.

Od 16. března měla hrozit ve zjednodušeném řízení pokuta do 600 eur (15 400 korun), v řádném procesu až do 3 600 eur.

Stále však vládní úředníci vyhrožují, že by se očkovací povinnost mohla vrátit.

V Rakousku proti povinnému očkování probíhaly masové mnoha desetitisícové demonstrace v řadě měst. 

V Německu začalo vysílat protirežimní rádio

24. června 2022, ze světa

V Německu začalo vysílat 24 hodin denně nové rádio Kontrafunk (kontrafunk.radio) pod heslem „hlas rozumu“ (Die Stimme der Vernunft). Cílem konzervativního rádia je nabídnout ve veřejném prostotu jiné názory než mediální mainstream. Rádio je velmi dobře personálně obsazené, protože se do jeho řad zapojila řada bývalých redaktorů veřejnoprávních médií jako ZDF, ARD apod.

Cílem je „občanský odpor“ proti mediální propagandě, která má za cíl uničení bílého Německa. Rádio chce nabídnout alternativní a pravdivé názory na multikulturní společnost. LGBT a gender propagandu a ekologii.

Ukrajinští vojáci se stahují ze Severodoněcka

24. června 2022, z domova

Přes propagandistické informce Ukrajinců o potenciálu její armády se Ukrajinci stahují ze Severodoněcka.

Američané to přesto hodnotí za úspěch. Ukrajinci podle amerického Institutu pro výzkum války „v zásadě dosáhli svého cíle“ tím, že v bitvě zpomalili a oslabili ruské jednotky.

 

Senát se snaží omezit právo vyjadřovat se ombudsmanovi

24. června 2022, z domova

Ombudsman Křeček na sociálních sítích napsal „Pomáháme, jak můžeme, na úkor vlastních občanů, a ještě se máme nechat urážet,“ napsal.

Křeček před senátem uvedl: „Pokud by nezávislý veřejný ochránce práv neměl možnost bez kritiky členů zákonodárného sboru sdělovat, co občané denně vidí kolem sebe, pak by to s naší úrovní demokracie bylo ještě horší, než si mnozí občané myslí. Názory mohou být různé, ale ať mi někdo řekne, kde neříkám pravdu.“

Usnesení, které kritizuje veřejného oprávce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům, prosadil předseda senátorského klubu Senátor 21 a Pirátů Václav Láska.

Jindřich Nosek CC BY-SA 4.0

Blíží se konec EET

24. června 2022, z domova

EET by měla skončit ke konci letošního roku. Poslanci v prvním čtení  podpořili vládní návrh, který ji bez náhrady ruší.

foto E.T. Rick L unsplash

 

 

 

Očkováno 3. dávkou je již jen 50% lidí, 8% ještě o ní uvažuje

24. června 2022, z domova

Průzkum Českého rozhlasu a PAQ Research na 1600 repondentech potvrdil klesající zájem o očkování. Podle nich není vůbec očkováno 23 % lidí a dalších 15 % se již očkovat nechce. 4 % není rozhodnuta.

Obecní policie Chýně pobavila „rozstříleným“ autem

24. června 2022, z domova

Obecní policie pobavila uživatele Facebooku, když zveřejnila fotografie „rozstříleného" ukrajinského vozidla, které prý ujelo 4000 km, aby urazilo vzdálenost 2000 km.

Podle odborníků známky rzi po střelách poukazují na to, že poškození jsou alespoň půl roku stará. Najet při cestě 4000 km v poškozeném autě úsek dlouhý 2000 km, kde většinou neprobíhají boje, je velmi zajímavý způsob kličkování. Navíc, pokud by to byla pravda, svědčilo by to o úžasné bezpečnosti na našich silnicích, když by něco takového mohlo bez povšimnutí projet přes celé Slovensko a většinu České republiky.

foto fb Policie Chýně

ČT snad konečně přestane vysílat. Odbory ČT chtějí stávkovat

24. června 2022, z domova

Odbory České televize ve čtvrtek vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí tím vyjádřit nesouhlas s návrhem úsporných opatření.

foto VitVit (CC BY-SA 4.0)

 

 

 

Komentáře Babiše a Okamury k projevu Fialy

24. června 2022, z domova

Babiš na ČT24: „To nebyl žádný projev národu, to byla nepovedená tiskovka pana premiéra čtena z papíru, na které zopakoval svoje lži o inflaci, o zadlužení, o energetické závislosti, o Dukovanech...“
„To je tahle asociální vláda v kombinaci s nejhorším guvernérem ČNB, dneska sazby 7 %, vedou tuhle zemi do totální krize a střední třída bude mít velké problémy. Nedělají pro lidi vůbec nic. Signály, signály, úplně zbytečný projev.“

celé video https://www.youtube.com/watch?v=8RssVjjVero

Okamura, tisková konference: „Zdražování mohla vyřešit, ale neudělala tak. A kvůli této vládě, která je doslova zadarmo drahá, už vytahala z kapes našich občanů desítky tisíc korun často i měsíčně kvůli tomu, že nepřijala plošná opatření.“

video z TK: https://www.youtube.com/watch?v=mi0xacpLFVA

 

 Novější (27. června 2022)Starší (13. června 2022)
Tor Browser: uohky37h6gx3uqxfrgyrzdie4zfa4las4h7ydf4kbnx6wbrx46llj3yd.onion
Copyright © VLTAVA.news all rights reserved